Sajtóanyag

 

 

Dátum: 2017. október. 25.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány a Debreceni Református Hittudományi Egyetemmel együttműködésben bibliai ihletésű alkotásokat felvonultató kiállítás-sorozattal emlékezik a Reformáció 500. évfordulójára. A sorozat utolsó állomása a szekszárdi Művészetek Háza lesz, ahol a Szalay Lajos grafikus és Borsos Miklós szobrászművész bibliai témájú műveiből láthatunk egy válogatást.
Dátum: 2017. október. 25.
2017. október 25-én mutatkozik be A Biblia nem mindenkié című kötet, amely ahhoz a kiállítás-sorozathoz kapcsolódóan született, amelyet a Reformáció 500. évfordulója tiszteletére tavaly év novemberében indított el a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) és a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány. A kiállítás-sorozat által felvetett kérdésekről, a kötetről, és az abban megfogalmazott gondolatokról a 22 szerzőből négyen beszélgetnek ezen az estén: Fabiny Tamás, evangélikus püspök, egyetemi tanár, Horváth Gergely, rádiós műsorvezető, író, Jeszenszky Zsolt, zeneipari guru, politikai hobbista és Kókai-Nagy Viktor, teológus, egyetemi tanár.
Dátum: 2017. október. 14.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány a Debreceni Református Hittudományi Egyetemmel együttműködésben nagyszabású kiállítás-sorozattal emlékezik a Reformáció 500. évfordulójára. A sorozat végső állomása Budapest, ahol az október 15-étől látogatható kiállítás tematikájában és szellemiségében összefoglalása és betetőzése lesz a korábbi három, Debrecenben, Győrben és Kolozsváron megvalósult kiállításnak. A sorsfordító események, belső vívódások, súlyos döntések és áldozatvállalások lehetősége most is benne van az emberek mindennapjaiban. A képzőművészet csak eszköz, hogy felszítsa a gondolatot, amely végrehajtja a belső átalakulást, a lélek reformációját. Hit, történelem és művészet így kapcsolódik össze egyetemes egységgé ebben az 500. évforduló tiszteletére rendezett kiállításban, és a tárlathoz kapcsolódó REFORMÁCIÓ 500 – A BIBLIA MINDENKIÉ című kötetben.
Dátum: 2017. szeptember. 16.
A Kempinski Hotel Corvinus Budapest 25 éves fennállása alatt a főváros meghatározó pontjává vált – és névadójához híven több egyszerű szállodánál. A Hotel alapítása óta kiemelt hangsúlyt fektetett a kultúra támogatására: így alakította ki saját, több száz darabot számláló kortárs magyar műalkotást felölelő képzőművészeti gyűjteményét. 2017. szeptemberében a Kovács Gábor Művészeti Alapítvánnyal együttműködve ebből mutat be egy válogatást a KOGART tihanyi galériájában, betekintést engedve a Kempinski gazdag kollekciójába.
Dátum: 2017. augusztus. 10.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány a Debreceni Református Hittudományi Egyetemmel együttműködésben nagyszabású kiállítás-sorozattal emlékezik a Reformáció 500. évfordulójára. A sorozat harmadik, a Kolozsvári Művészeti Múzeumban megrendezett tárlata Szalay Lajos grafikusművész újra és újra a Bibliához visszatérő, a lényeget mindig megragadó alkotásait mutatja be.
Dátum: 2017. augusztus. 04.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány és a Liu Haisu Art Museum több éves közös együttműködésének új állomása a sanghaji kortárs művészeti múzeum frissen átadott épületében 2017. augusztusában megrendezésre kerülő Csernus Tibor gyűjteményes kiállítás. A tárlat a magyar művész életművét olyan nemzetközi kontextusban mutatja be a kínai közönségnek, amely elsősorban Csernus fontos témáit és műfajait vizsgálva próbál képet adni a 20. századi magyar művészet egyik meghatározó festőjének munkásságáról.
Dátum: 2017. július. 14.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány 2017. július 14. és szeptember 24. között Borsos Miklós (1906– 1990) szobrászművész gyűjteményes kiállítását rendezi meg a Várkert Bazár Testőrpalotájában.
Dátum: 2017. július. 06.
A jelenleg is folyamatosan gyarapodó Kovács Gábor Gyűjtemény a legrangosabb magyar magángyűjtemények sorába tartozik. Számos hazai és több jelentős külföldi kiállítás után most Hajóson mutatkozik be a kollekció egy olyan speciális kamaratárlattal, amely végigvezeti a látogatót a magyar festészet történetének egyik legizgalmasabb korszakán, a realista szemlélettű piktúra kialakulásán olyan alkotók ecsetje által mint Munkácsy Mihály, Paál László, Mednyánszky László, Mészöly Géza vagy Bihari Sándor.
Dátum: 2017. június. 30.
Egry József, a Balaton festője – a legtöbben így ismerik a modern magyar festészet egyik legmarkánsabb képviselőjét. A művész hírnevét azok a tomboló színekkel és fényekkel átszőtt balatoni tájképek alapozták meg, amelyek 2017. június 30-tól két hónapon keresztül láthatóak a KOGART tihanyi galériájában.
Dátum: 2017. május. 28.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány 2017. május 28 – augusztus 20. között rendezi meg Péreli Zsuzsa gobelinművész gyűjteményes kiállítását Hódmezővásárhelyen, a Tornyai János Múzeumban.
Dátum: 2017. április. 21.
Április 23-án Győrben, az Esterházy-palotában folytatódik a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány (KOGART) és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) tavaly novemberben elindított, a reformáció 500. évfordulója alkalmából rendezett négyállomásos sorozata. A mostani tárlat Borsos Miklós azon munkáit vonultatja fel, amelyeket a Biblia hatása hívott életre.
Dátum: 2017. április. 07.
A KOGART Kiállítások Tihany a hatvanas évek közepétől haláláig Párizsban dolgozó Csernus Tibornak, a huszadik század egyik legjelentősebb magyar festőművészének állít emléket az életmű egy eddig kevéssé ismert szegmensét bemutató, április 7-én nyíló tárlattal.
Dátum: 2017. március. 31.
A Kovács Gábor Művészeti Alapítvány 2017. március 31 – július 2. között rendezi meg Kondor Béla gyűjteményes kiállítását a Várkert Bazár Testőrpalotájában.
Dátum: 2017. március. 10.
Március 10-től a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány alapítójának, Kovács Gábornak 400 darabos, a magyar festészet történetét a 18. század elejétől a 20. század közepéig átfogó gyűjteményéből közel 100 mű lesz látható a Lendvai Várban.
Dátum: 2017. február. 20.
Február 20-án nyílik kiállítás az elismert humanitárius fotós, Lisa Kristine munkáiból a KOGART Házban – a tárlat a modernkori rabszolgaság problémájával foglalkozik, és április végéig látható.